Hoveler Pur.Struktur

zł 114.00

Nowy produkt

  • 1-10 dni

Pasza strukturalna z linii PUR.ITAN

Dzięki gamie pasz Höveler linia PUR.ITAN, po raz pierwszy oferuje możliwość skarmienia konii wysokiej jakości paszami bez ziaren zbóż i melasy, dostosowanymi zgodnie z  ich wyjątkowymi potrzebami.

Pur.Struktur, podobnie jak cała linia Pur.Itan  nie zawiera ziaren zbóż i melasy.

Pur.Struktur jako naturalna pasza strukturalna nie zawiera dodatkowych witamin i minerałów! Może spełniać rolę paszy uzupełniającej jako dodatek do wcześniej  już ustalonej diety żywieniowej, tak aby uzupełnić w niej włókno (błonnik), a tym zachęcić konia do dłuższego jej pobierania i żucia lub stanowić paszę pełnoporcjową.

Pur.Struktur to zbilansowana i smaczna receptura o niskiej zawartości skrobi i cukru z pewną wartością dodaną jaką są wybrane składniki paszy mające działanie prebiotyczne i stabilizujące cały przewód pokarmowy, mając tym samym pozytywny wpływ na równowagę kwasowo-zasadową. Są naturalnie bogate w witaminy i minerały.

Dzięki swojemu unikalnemu składowi Pur.Struktur nadaje się do wzbogacenia w włókno paszy pełnoporcjowej jak również do uzupełnienia (ulepszenia) skarmiania koni sianem zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym.

Rozmiar: 20kg

Skład:

Lucerna, poekstrakcyjna śruta słonecznikowa, łuski słonecznika, tymotka, łuski lnu, łuski soi, zielony owies, chleb świętojański, płatki z trawy łąkowej i ziół, olej lniany, pulpa z cykorii, wytłoki jabłkowe, makuch lniany, mączka z pestek winogron, olej słonecznikowy, liście mniszka lekarskiego

Zawartość składników:

Zawartość składników w 1 kg:

 

energia strawna DE/kg DM 9,4 MJ

energia strawna ME/kg DM 7,6 MJ

białko surowe: 13,0%
tłuszcz surowy: 5,4%
włókno surowe: 29,3%

popiół surowy: 6,9%
wapń: 0,76%
fosfor: 0,34%
sód: 0,08%

 

Zawartość skrobi: 3,4%

Zawartość cukru: 4,7%

 

Zalecane dzienne stosowanie:

Pasza na 100 kg masy ciała dziennie

Jako substytut paszy pełnoporcjowej *:

Praca lekka: 300 g

Praca średnia: 630 g 

Dla zwiększenie całkowitej ilości włókna surowego:

W zależności od dawki: od 100 do 150 g

Dla poprawy jakości paszy podstawowej:

W zależności od paszy podstawowej **: od 150 do 200 g

* Aby zapewnić optymalne zapotrzebowanie, podczas skarmienia Pur.Struktur jako paszą pełnoporcjową, zaleca się stosowanie dodatku mieszanki mineralnej, np. Höveler Reformin Plus lub Equinova Vitalysan.

** Należy skarmiać co najmniej 1 do 1,5 kg siana na 100 kg masy ciała dziennie (nie uwzględnia się w tym pastwiska).

Pur.Struktur, odpowiednio dobrany do diety w pełni zapewnia zapotrzebowanie konia na włókno surowe, potrzebne mu do prawidłowego żucia.

Świeża woda powinna być zawsze dostępna.

Brak opinii kupujących ten produkt

Twoja opinia

Hoveler Pur.Struktur

Hoveler Pur.Struktur

Podobne produkty