Marstall Faser-Light Musli.

MarstalFaserLight

zł 99.00

Nowy produkt

Faser-Light

Marstall Faser-Light – to lekkostrawna, niskoglikemiczna, probiotyczna pasza typu light, zawierająca „inteligentne”, aktywnie działające w jelitach włókno (Previta-włókno). W skład paszy wchodzą funkcjonalne węglowodany, substancje balastowe zapewniające uczucie sytości, pasza jest uboga w skrobię, optymalizuje zawartość cukru.

LEKKOSTRAWNA, PROBIOTYCZNA PASZA!

Marstall Wellfeed: z włóknem aktywnie działającym w jelitach

 

Informacja:

Na skutek długotrwałego żywienia konia wysokoglikemicznymi paszami (z dużym udziałem skrobi i cukrów) może dojść do zaburzeń przemiany materii np. do oporności insulinowej, zwłaszcza u koni predysponowanych do tego typu zaburzeń (konie z nadwagą, żywione wysoko efektywnymi paszami, mające mało ruchu). W takich przypadkach nauka wychodzi na przeciw tym specyficznym wymaganiom żywieniowym proponując pasze o niskim indeksie glikemicznym. 

Marstall Faser-Light – to lekkostrawna, niskoglikemiczna, probiotyczna pasza typu light, zawierająca „inteligentne”, aktywnie działające w jelitach włókno (Previta-włókno). W skład paszy wchodzą funkcjonalne węglowodany, substancje balastowe zapewniające uczucie sytości, pasza jest uboga w skrobię, optymalizuje zawartość cukru, przeznaczona jest dla wszystkich koni lekko karmionych, wykonujących pracę lekką lub stojących. Sprzyja wytwarzaniu większej ilości śliny oraz kału, jest bogata w makro- i mikroelementy oraz witaminy.

Do codziennego stosowania. 

Marstall Faser-Light – zawierająca wartościowe, aktywnie działające w jelicie Previta-włókno -16,5% (nazwa Previta pochodzi od: pre – od probiotyczny, vita – od łacińskiego słowa „życie”). Włókno to stanowią różnorodne lekko fermentujące substancje balastowe – węglowodany. Zapewniają one nie tylko właściwe ph środowiska w jelitach i odżywianie komórek jelitowych, lecz również stanowią dla konia alternatywne, zdrowe źródło energii.

Komponenty zawarte w paszy Faser-Light powodują dłuższe przeżuwanie jej przez konia, co sprzyja wydzielaniu większej ilości śliny, uczuciu sytości, zadowala i uspakaja konia. Jednocześnie, pomimo niskiego zapotrzebowania koni stojących lub lekko pracujących na składniki odżywcze, otrzymują one swoją dawkę paszy i zarówno głód fizyczny jak i fizjologiczny zostaje w ten sposób zaspokojony.

Previta-włókno odpowiedzialne jest za lepsze trawienie substancji odżywczych oraz poprawia konsystencję kału. Przy wystarczającym pobraniu przez konia wody, pasza Faser-Light wpływa nie tylko na uczucie sytości, lecz tworzy również w jelicie typowy dla koni spichlerz wody i elektrolitów w jelicie.

W szczególności dla koni stojących lub lekko pracujących pasze zawierające skrobię i cukry są zbyt treściwe. Natomiast pasza Faser-Light jest idealna dla tego typu koni i nadaje się do codziennego stosowania. Bez skrobi pochodzącej z ziaren zbóż, z minimalną zawartością wysokoglikemicznych cukrów (< 2,5 % glukozy/sacharozy) oraz z pełnym składem wartościowych makro- i mikroelementów, a także witamin pasza Faser-Light doskonale nadaje się jako probiotyczny element dawki pokarmowej.

 

Faser – Light

niskoglikemiczna pasza light!

z 16,5 % zawartością Previta-włókna

Skład:

wytłoki z jabłek, porost z trwałych użytków zielonych (wysuszony, w postaci granulatu), kiełki pszenicy, łuska słonecznika, otręby pszene, płatkowany groszek, marchew (wysuszona, w postaci kostki), drożdże piwne, olej z rafinowanego rzepaku, melasa, celuloza, węglan wapnia, tlenek magnezu, fosforan wapnia, chlorek sodu

 

   Analiza odżywcza:

białko surowe 8,50  %
białko og.str. 6,20  %
tłuszcz surowy 5,00  %
włókno surowe 23,50  %
 popiół surowy 8,50  %
skrobia 6,60  %
wysokoglikemiczny cukier (glukoza/sacharoza) < 2,5 %
wapń  0,80  %
fosfor 0,45  %
sód 0,50  %
magnez 0,60  %

   

Zawartość energetyczna  9,50 MJ energii str.

Zawartość składników dodatkowych w 1 kg:

Brak opinii kupujących ten produkt

Twoja opinia

Marstall Faser-Light Musli.

Marstall Faser-Light Musli.

Faser-Light

Marstall Faser-Light – to lekkostrawna, niskoglikemiczna, probiotyczna pasza typu light, zawierająca „inteligentne”, aktywnie działające w jelitach włókno (Previta-włókno). W skład paszy wchodzą funkcjonalne węglowodany, substancje balastowe zapewniające uczucie sytości, pasza jest uboga w skrobię, optymalizuje zawartość cukru.

Podobne produkty