KERALIT Huf-Festiger 250ml

zł 199.00

Nowy produkt

  • 1-7 dni

KERALIT Wzmacniacz kopyt 250ml
Przedmiot nr. 3906101

Zastosowanie wzmacniacza kopyt KERALIT wzmacnia róg i czyni go znacznie trwalszym.
Róg jest stabilizowany w obszarze białej linii, krawędzi nośnej i podeszwy i jest niestrawny dla szkodliwych bakterii i grzybów.
Neutralizowane są rozkładające rogi zanieczyszczenia, takie jak amoniak czy siarkowodór ze ściółki stajni.
Ścieranie rogów u bosonogich koni jest znacznie zmniejszone. Kopyta stają się znacznie bardziej sprężyste i stabilne.
Kajdany podkutych koni są mocniejsze, dziury po gwoździach już się nie wyrywają.

Do twardych i sprężystych rogów, zarówno boso, jak i w obuwiu.

Aplikacja:
Przed użyciem kopyto czyścić twardą, suchą szczotką. Najlepszy efekt uzyskuje się, gdy środek wzmacniający kopyto KERALIT nakłada się na suche lub tylko lekko wilgotne kopyto, gdyż w ten sposób produkt jest najlepiej wchłaniany przez róg. W przypadku gołych kopyt środek wzmacniający kopyto KERALIT nakłada się od zewnątrz do jednej trzeciej dolnej części ściany kopyta, od dołu do krawędzi nośnej i białej linii. W przypadku wrażliwych koni środek wzmacniający kopyto KERALIT należy nakładać również na podeszwę. W przypadku koni podkutych nanieść środek wzmacniający do kopyt KERALIT na najniższą jedną trzecią ściany kopyt, w każdym przypadku aż do starych i nowych otworów po gwoździach. Jeśli koń jest podkuty, płyn powinien spływać nieco pod żelazkiem, co znacznie ograniczy procesy rozkładu w białej linii.

Wzmacniacz kopyt KERALIT można stosować codziennie w ostrych przypadkach. Po poprawie wystarczy dwa razy w tygodniu. W celu zapobiegania stosuje się go raz w tygodniu.

Zawartość: 250 ml

Brak opinii kupujących ten produkt

Twoja opinia

KERALIT Huf-Festiger 250ml

KERALIT Huf-Festiger 250ml

Podobne produkty