Leovet Mineral Pack plus Arnika

zł 129.00

Nowy produkt

  • 1-7 dni

 Mineral Pack plus Arnika to glinka chłodząca z arniką. Preparat silnie ściągający do regeneracji nadwyrężonych pracą ścięgien, stawów i mięśni. Skład: Kaolin, tlenek cynku, nalewka z arniki, podłoże maściowe.

Kaolin i tlenek cynku działają wysuszająco i ściągająco co ma duże znaczenie w przypadku obrzęków powierzchniowych. Wchłanianie przez kaolin wysięku zabezpiecza również przed wtórnym zakażeniem stłuczenia. Tlenek cynku jest niezbędny w procesie gojenia się ran, regeneracji skóry i odrastania włosów. Ogromne znaczenie ma zawarta w preparacie nalewka z arniki ze względu na jej właściwości antyseptyczne i przeciw zapalne; pobudza lokalne ukrwienie naczyń obwodowych i przyspiesza granulację. Preparat Mineral Pack + Arnika - działa ściągająco , łagodząco , regenerująco. Glinkę można stosować na poranione kończyny.

Stosowanie: Glinkę Mineral Pack + Arnika stosuje się w celu zapobiegania stanom zapalnym , opuchliznom , obrzękom , bólom mięśni powstałym w wyniku licznych urazów na które narażone są konie : uderzenia o przeszkody , nadwyrężenia układu ruchu ( ścięgna , stawy , mięśnie ) podczas treningu lub zawodów. Stany te mogą stać się źródłem procesów zapalnych o charakterze aseptycznym , objawiają się kulawiznami lub ogólną niechęcią zwierzęcia do ruchu z powodu bolesności. Właściwe postępowanie z urazami mechanicznymi gwarantuje uniknięcie powikłań. W zależności od czasu jaki upłynął od momentu powstania urazu ( czyli od stopnia rozwinięcia stanu zapalnego ) stosujemy dwa rodzaje okładów glinki Mineral Pack plus Arnika:

  • Okład zimny: stosuje się we wczesnym okresie od powstania urazu - okład ten działa przeciwzapalnie zmniejszając obrzęk. Grubą warstwę glinki nałożyć na urażone miejsce i rozsmarować. Pozostawić do wyschnięcia Następnie zmyć lub ze szczotkować.
  • Okład ciepły (rozgrzewający): stosuje się w przypadku już rozwiniętego stanu zapalnego - okład ten działa drażniąco zwiększając ukrwienie i przyspieszając resorbcję obrzęku ( który jest źródłem bólu ) odpowiednią ilość glinki ( np. w woreczku ) podgrzać w wodzie o max. Temperaturze 70oC przez około 20 min. - natychmiast po podgrzaniu nałożyć warstwę glinki - okład z glinki można zawinąć co pozwoli na utrzymanie ciepła dłuższy czas.

W każdym wypadku ( po urazie ) zaleca się zastosowanie okładu który mechanicznie osłaniając uszkodzoną tkankę zapobiegnie dodatkowym urazom ( zakażeniom ).

Opakowanie:

  • wiaderko 1500 ml

Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić przed mrozem.

Termin ważności: 24 miesiące. Po otwarciu - szczelnie zamknąć chroniąc przed wysychaniem.

Brak opinii kupujących ten produkt

Twoja opinia

Leovet Mineral Pack plus Arnika

Leovet Mineral Pack plus Arnika

Podobne produkty