Siodło kawaleryjskie wzór 36/2012
search
  • Siodło kawaleryjskie wzór 36/2012
  • Siodło kawaleryjskie wzór 36/2012

Siodło kawaleryjskie wzór 36/2012

Czas realizacji: 1-60 dni
Kolor: naturalny
5 800,00 zł
Brak podatku
Ilość

Siodło kawaleryjskie wz. 1935/2012 jest to opracowany w 2012 r. model siodła kawaleryjskiego dla Reprezentacyjnego Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego,

Wzorem dla jego konstrukcji jest siodło oficerskie wz. 36, które było szczytowym osiągnięciem polskiej myśli siodlarskich II RP. Do dzisiejszych czasów przetrwały cztery takie siodła. Jedno z nich posłużyło za podstawę przy powstaniu tego projektu. Szkielet siodła jest wiernym odwzorowaniem oryginalnej drewnianej przedwojennej terlicy. Podstawową różnicą jest materiał. Współczesna terlica wykonana jest z żywic poliestrowych, zbrojonych tkaninami z wytrzymałych włókien szklanych.Rzemienne uszka na stopach ławek, służące do troczenia pakunków przedniego i tylnego, zostały zastąpione nierdzewnymi uszkami stalowymi.

Poduszki kolanowe są naszyte na tybinkach a wyściółki ławek kończą się równo z ich brzegami co umożliwia wygodne troczenie szabli. Jest to istotne w przypadku używania siodła w kawalerii.

Rekonstrukcyjne od kawalerii XVII wiecznej po II Wojnę Światową, stanowi również podstawowe wyposażenie ułanów Reprezentacyjnego Szwadronu Kawalerii WP.

DAW-MAG
DM07023
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
arrow_upward